Rezerwacja telefoniczna*

poniedziałek - piątek
od 9:00 do 17:00

71 724 23 77

opłata za 1 impuls wg stawki Twojego operatora

Ubezpieczenia i zniżki

Zaplanuj swoje wakacje

Lotnisko w Szczecinie

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność

 

Lotnisko Szczecin położone jest w odległości 5km na wschód od Goleniowa oraz 45 km od Szczecina. Obecnie jest to 9. najruchliwszy polski port lotniczy.

Do lotniska bez problemu można dojechać samochodem, taksówką, bądź zorganizowaną komunikacją miejską (busami, mikrobusami). Połączenia na trasach: lotnisko-Szczecin, lotnisko-Koszalin i Kołobrzeg obsługuje mikrobus Polskich Linii Lotniczych LOT. Posiada on 16 miejsc. Odjazdy, rejsy krajowe odbywają się 80 minut przed lotem a rejsy zagraniczne - 105 minut przed lotem. Ze Szczecina mikrobus odjeżdża spod biura LOT na al. Wyzwolenia 17. Z Koszalina mikrobus odjeżdża spod hotelu „ARKA” a z Kołobrzegu spod hotelu „SKANPOL”. Odjazd z lotniska do Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu następuje w 15 minut po lądowaniu samolotu. Bilety lotnicze są do nabycia w kasach LOT na terenie całego kraju.

Natomiast czarterowa linia autobusowa kursuje na trasie Szczecin - Port Lotniczy – Szczecin na około 2-3 godziny przed odlotem. Odjazd autobusu z lotniska - 40 minut po lądowaniu samolotu. Bilet można nabyć bezpośrednio u kierowcy autobusu.

Lotnisko w Szczecinie obsługuje zarówno regularne linie lotnicze PLL LOT, jak i tanie linie lotnicze, takie jak: Centralwings, Ryanair i Norwegian. Port lotniczy obsługuje loty międzynarodowe takie jak m.in.: Londyn, Liverpool, Birmingham, Dublin, Oslo. Ponadto odbywają się codzienne wyloty ze Szczecina do Warszawy. Jeśli chodzi o loty czarterowe, to organizowane są one przez touroperatora Alfa Star. Loty odbywają się co tydzień. Samoloty latają głownie do Egiptu i Turcji do kurortów Hurghada, Sharm el Sheikh, Antalya i Tunis. Niestety niektóre z lotów odbywają się z międzylądowaniem w Łodzi. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 0801-081-888 lub na stronie internetowej www.alfastar.com.pl

 

Lotnisko Szczecin posiada 2 parkingi zlokalizowane w bezpośredniej bliskości terminala pasażerskiego: P1-dobowy oraz P-2 wielodobowy. Pierwszy z nich posiada około 200 miejsc parkingowych, w tym 5 dla autobusów. Drugi z parkingów mieści się w odległości 50 m od terminala pasażerskiego. Posiada 150 miejsc parkingowych.

Koszt postoju na parkingach uzależniony jest od czasu pobytu pojazdu. Pierwsze 10 min postoju jest bezpłatne! Opłaty za parking realizuje się w maszynach znajdujących się tuż przy terminalu lub na parkingach. Automaty przyjmują banknoty oraz bilon i wydają resztę. Istnieje możliwość otrzymania faktury VAT za parking.

 

Na terenie terminalu pasażerskiego mają swoje przedstawicielstwo firmy oferujące wynajem samochodów. Są to: Avis, Hertz, Sixt i Europcar.

Ponadto lotnisko w Szczecinie dysponuje kawiarnią, restauracją, sklepem, księgarnią, bankomatem, apteką a także kapliczką. Znajduje się tu również Lotniskowe Biuro Podróży Around The World Travel, które oferuje swym klientom wyloty ze Szczecina i wypoczynek w różnych ciekawych miejscach w kraju i za granicą. Oczekującym pasażerom oraz ich rodzinom czas uatrakcyjnia taras widokowy czynny 20 min przed każdym lądowaniem samolotu rozkładowego oraz czarteru turystycznego.

Ponadto w odległości zaledwie 1 km od Terminala Pasażerskiego znajduje się Motel „Domek Pilota”. Obiekt położony jest w pięknym lesie, co zapewnia strudzonym podróżnym spokojny wypoczynek.

 

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów Sp. z o. o.

72-100 Goleniów

tel.: +48 (91) 418 28 64

fax: +48 (91) 418 33 83

www.airport.com.pl

 

Informujemy, że strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Ustawieniami plikow cookies można zarządzać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Kliknij zgadzam się aby ukryć ten komunikat.